ZAMÓWIENIA I INFORMACJE
info@regen50.pl

Naturalne i skuteczne rozwiązanie dla
Prostaty, Problemów z moczem, Potencją, Libido i Witalnością

regen50 promo image
Promo badge image Promo badge image Promo badge image Promo badge image

Przerost prostaty

Przerost prostaty to problem który dotyka mężczyzn po 50. roku życia, aczkolwiek nie można wykluczyć wcześniejszej zapadalności. 90% mężczyzn powyżej 80. roku życia cierpi na przerost prostaty, co czyni ją jedną z najczęściej występujących chorób wśród mężczyzn. Niektórzy mężczyźni nie posiadają żadnych objawów, inni zaś narzekają na duży dyskomfort. Co dokładnie oznacza przerost prostaty? Z jakimi konsekwencjami musi liczyć się mężczyzna z przerostem prostaty? Co pomaga w problemach z powiększoną prostatą? Przeczytaj ten artykuł, a znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania.

Zarys męskiej anatomii

Po pierwsze, zacznijmy od krótkiego wprowadzenia na temat prostaty. Prostata jest również powszechnie znana jako gruczoł krokowy. Znajduje się tuż pod pęcherzem, przed okrężnicą.

Jest to narząd wielkości orzecha włoskiego lub kasztana, można ją wyczuć palcem przez odbyt. Jego głównym przeznaczeniem jest wytwarzanie płynu nasiennego. Ze względu na położenie prostaty łatwo jest zrozumieć, dlaczego z przerostem prostaty wiąże się aż taki dyskomfort, gdyż może uciskać na pęcherz oraz cewkę moczową.

Objawy przerostu prostaty

Ze względu na to, iż powiększona prostata zajmuje więcej miejsca w podbrzuszu, uciska na pęcherz i cewkę moczową po osiągnięciu pewnego rozmiaru. Mężczyźni zauważają przerost prostaty za pośrednictwem następujących objawów:

 • Częste oddawanie moczu/niewielkie ilości moczu
 • Nietrzymanie moczu
 • Kapanie po oddaniu moczu
 • Bolesne oddawanie moczu
 • Strumień moczu jest znacznie słabszy niż zwykle
 • Przerywany strumień moczu
 • Zapalenie pęcherza: Niekiedy pęcherz nie jest całkowicie opróżniany, a pozostały mocz jest idealnym środowiskiem dla rozwoju bakterii, które mogą doprowadzić do infekcji pęcherza.
 • Obecność nokturnii (częste oddawanie moczu w nocy), co oznacza, że musisz przerywać sen częściej niż jesteś do tego przyzwyczajony. Skutkiem tego jest zmęczenie następnego dnia.

Jeśli zauważysz jeden z powyższych objawów, powinieneś zgłosić się do lekarza. Rozpoznanie zazwyczaj odbywa się na podstawie ogólnych badań, które przewidują proste metody leczenia prostaty.

Jak rozpoznaje się hiperplazję prostaty?

Powiększona prostata

Powiększoną prostatę można rozpoznać przez zwykłe badanie dotykiem. Podczas kontroli urologicznej lekarz wprowadza palec do odbytu. Badanie jest bardzo proste i dostarcza cennych informacji, dlatego warto je wykonać mimo chwilowego dyskomfortu. Specjalista nie ma problemu z rozpoznaniem przerostu gruczołu. Alternatywą dla tego zabiegu może być doodbytnicze ultrasonograficzne badanie prostaty, które daje dokładniejsze wyniki niż badanie przy pomocy dotyku. Dzięki temu badaniu lekarz może rozróżnić, czy powiększona prostata powstała w wyniku innej choroby prostaty, czy sama w sobie jest źródłem problemów. Dodatkowo można wykonać pomiar pozostałości moczu w pęcherzu moczowym oraz sprawdzić, czy jest to powodem stanu zapalnego. Ultradźwięki z kolei pozwalają na analizę struktury tkanki – czy jest regularna (jednorodna) lub czy posiada inne nieprawidłowości wynikające z powiększenia. Badanie można uzupełnić pobraniem krwi w celu określenia stężenia PSA. Jest to swoisty antygen gruczołu krokowego, który wskazuje poziom zmian w prostacie (łagodny, złośliwy).

Przyczyny przerostu prostaty nie zawsze są znane

Przerost prostaty wynika ze zwiększonej liczby komórek tworzących prostatę. Dlaczego komórki prostaty się rozmnażają? Jak dotąd nauka nie była w stanie udzielić ostatecznej odpowiedzi na to pytanie. Jedną z przyczyn przerostu może być rak prostaty, jednak nie ma on żadnego związku z łagodnym przerostem prostaty. Każdy mężczyzna doświadcza wahań hormonalnych, w tym również testosteronu, który może mieć wpływ na rozwój przerostu prostaty. Nie wyklucza się również uwarunkowań genetycznych. Jeśli znane są przypadki w rodzinie, zwłaszcza u bliskich krewnych, np. brat lub ojciec, ryzyko zachorowania na przerost prostaty wzrasta.

Szybkość przerostu prostaty

Niezaprzeczalnym jest fakt, iż prostata każdego mężczyzny powiększa się wraz z wiekiem. Jest to całkowicie naturalny proces, który zaczyna się w wieku 50 lat, a następnie postępuje w różnym tempie. Powiększenie gruczołu krokowego może dotyczyć mężczyzn od 40. roku życia, dlatego badania przesiewowe zaleca się od 45. roku życia. W wielu przypadkach nie należy się tym zamartwiać. Nawet jeśli wykluczy się poważne choroby gruczołu krokowego, nadal istnieje ryzyko przerostu prostaty. Jednym z objawów może być oddawanie moczu kilka razy w nocy, który znacząco wpływa na jakość snu oraz obniża jakość życia. W tym przypadku istotną rolę odgrywa również czynnik psychologiczny: brak możliwości wstrzymania się od częstych wizyt w toalecie może prowadzić do frustracji i depresji.

Czy przerost prostaty jest niebezpieczny?

Wielu mężczyzn mylnie utożsamia przerost prostaty z rakiem, wpadając tym samym w panikę. Pomimo niskiej śmiertelności, rak prostaty jest jedną z najczęściej występujących chorób nowotworowych u mężczyzn. Łagodny przerost gruczołu krokowego to zupełnie inna przypadłość – jest łagodna i nie ma nic wspólnego z rakiem. Przerost prostaty z medycznego punktu widzenia nie jest istotny, o ile nie wywołuje nieprzyjemnych i zauważalnych objawów. Jeśli prostata jest większa niż zwykle, ale mężczyzna nie czuje dyskomfortu, nie ma potrzeby leczenia (zaleca się jedynie więcej badań kontrolnych). Jeśli przerost prostaty zostanie u pacjenta zdiagnozowany „przez przypadek” bez odczuwalnych objawów, to również nie ma powodu do niepokoju. Pojawia się jednak wiele pytań: Jak leczyć przerost prostaty? Czy można zapobiec rozrostowi gruczołu krokowego?

Jak radzić sobie z przerostem prostaty?

Przerost prostaty można leczyć przy pomocy leków i operacji, wykorzystując różne techniki. Bez doskwierających dolegliwości leczenie przerostu prostaty nie jest konieczne, nawet w przypadku łagodnych objawów. Istnieją proste i naturalne sposoby leczenia przerostu prostaty – zazwyczaj bez skutków ubocznych – które można skutecznie wdrożyć. Jednym z tych produktów jest Regen50 od Nutrilago. Produkt jest całkowicie naturalny, zawiera ekstrakty z pestek dyni, śliwy afrykańskiej oraz palmy sabałowej. Badania wykazały, że substancje te mają pozytywny wpływ na łagodny przerost prostaty oraz układ moczowy, przyczyniając się do ich regeneracji. Preparat może być przyjmowany przez długi czas bez skutków ubocznych.

Przerost prostaty

Zamów REGEN50 – w 100% naturalny produkt

Jak Regen50 może pomóc w walce z przerostem prostaty?

Istnieje wiele suplementów na prostatę. REGEN50 jest jednym z nich – ze względu na wysoką jakość i efektywne działanie składników wykazuje skuteczność przy łagodzeniu objawów przerostu prostaty:

 • Ekstrakt z palmy sabałowej pomaga przy częstym nocnym oddawaniu moczu. Działa jako inhibitor 5–alfa reduktazy, która zmniejsza produkcję DHT (aktywnej formy testosteronu, dihydrotestosteronu – podstawowego stymulatora rozrostu prostaty), zapobiegając jego akumulacji w prostacie.
 • Ekstrakt z pestek dyni jest od wieków stosowany w leczeniu i zapobieganiu infekcjom pęcherza moczowego, wykazując się wysoką skutecznością.
 • Wyciąg z korzenia pokrzywy działa nie tylko przeciw łagodnemu przerostowi prostaty, ale ma również właściwości przeciwzapalne, łagodzi podrażnienia oraz zapalenia dróg moczowych. Pomaga także „wypłukać” drogi moczowe.
 • Wyciąg ze Śliwy Afrykańskiej (Pygeum) jest znany z właściwości antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych, co czyni go skutecznym pomocnikiem w walce z infekcjami pęcherza moczowego.
 • Magnez rozluźnia mięśnie, w tym mięśnie pęcherza moczowego oraz osłabia potrzebę częstego oddawania moczu. Magnez pomaga złagodzić problemy z pęcherzem i moczem oraz zniwelować takie objawy jak zmęczenie i depresja.
 • Witaminy C, E i B6 mają pozytywny wpływ na układ odpornościowy oraz działają antyoksydacyjnie i antybakteryjnie.

REGEN50 i REGEN50 STRONG to wysokiej jakości produkty wytwarzane w Niemczech. Ich unikalna formuła zawierająca właściwą i efektywną proporcję oparta jest na licznych badaniach, które potwierdziły skuteczność naturalnych składników, z których są wytwarzane.

Skład zawiera wysokiej jakości ekstrakty i składniki, które wykazują się wysoką skutecznością w walce z objawami przerostu prostaty. Produkty REGEN50 realnie oddziaływują na objawy choroby; są zalecane jako środek zapobiegawczy.

Sprawdź cenę i ofertę specjalną na produkty REGEN50.

Secure Payment

ŁATWY ZAKUP I BEZPIECZNA PŁATNOŚĆ

Łatwe zamówienie, dyskretny zakup i bezpieczna płatność. 〉 Więcej...

delivery

DARMOWA I DYSKRETNA DOSTAWA

Dostawa jest bezpłatna dla wszystkich zamówień powyżej 325,00 zł. Wszystkie produkty są dyskretnie zapakowane. 〉 Więcej...