ZAMÓWIENIA I INFORMACJE
info@regen50.pl

Naturalne i skuteczne rozwiązanie dla
Prostaty, Problemów z moczem, Potencją, Libido i Witalnością

regen50 promo image
Promo badge image Promo badge image Promo badge image Promo badge image

Częste oddawanie moczu – przyczyny i rozwiązania

Oddawanie moczu jest czynnością, którą wykonujemy kilka razy dziennie, zbytnio się nad nią nie zastanawiając. Nasze postrzeganie zmienia się w chwili, gdy przychodzi nam udawać się do toalety częściej niż zwykle. Częsta potrzeba oddawania moczu przeszkadza w codziennym życiu, zwłaszcza jeśli wpływa na nasz sen, uniemożliwiając tym samym zażycia potrzebnego odpoczynku. Czytając ten artykuł dowiesz się wszystkiego o przyczynach częstego oddawania moczu u mężczyzn i kobiet oraz o tym, w jaki sposób poradzić sobie z tym problemem.

Jak zdefiniować częste oddawanie moczu?

Zdrowa osoba produkuje od 1 do 2 litrów moczu w ciągu doby. Co możemy uznać za normę przy oddawaniu moczu? Zależy to przede wszystkim od pojemności pęcherza oraz jego wytrenowania do trzymania moczu. Przeciętna osoba oddaje mocz od dwóch do ośmiu razy dziennie. Należy jednak podkreślić, iż są to wartości uśrednione – dla przykładu ci, którzy dużo ćwiczą i dużo się pocą, mogą chodzić do toalety rzadziej. Jeśli jednak pijesz więcej niż 2 litry wody dziennie, produkujesz znacznie więcej moczu. Potrzeba oddania moczu pojawia się przy 100 ml moczu w pęcherzu, z kolei przy 200-300 ml odczuwalny jest wyraźny dyskomfort. W zależności od codziennego rytmu, nawyków podczas jedzenia i picia, normalne może być również chodzenie do toalety każdej nocy. Nie musisz się tym przejmować, wszystko jest w porządku. Jeśli jednak pijesz dużo płynów w ciągu dnia, a w nocy mimo to produkujesz niewielką ilość moczu lub wręcz przeciwnie – oddajesz mocz tak często i tak dużo, przez co pijesz znacznie więcej niż zwykle – zalecana jest wizyta u lekarza oraz dalsze rozpoznanie. To samo dotyczy sytuacji, kiedy stale odczuwasz potrzebę oddawania moczu, mimo że w twoim pęcherzu jest odrobina moczu. Jaki jest zatem powód częstego oddawania moczu? Przyczyną mogą być podrażniony pęcherz, podłoże psychologiczne, jak i naturalne bodźce, które są stosunkowo łatwe do wyleczenia.

Częste oddawanie moczu u mężczyzn

Bardzo częstą przyczyną częstego oddawania moczu u mężczyzn jest łagodny przerost gruczołu krokowego (benign prostatic hyperplasia – BPH), znany również jako łagodne powiększenie prostaty. Prostata to niewielki gruczoł wielkości orzecha włoskiego, który zaczyna się powiększać u większości mężczyzn w wieku od 40 do 50 lat. Po powiększeniu może wywierać nacisk na pęcherz oraz cewkę moczową, przez co pojawia się potrzeba częstego oddawania moczu i/lub problemy z całkowitym opróżnianiem pęcherza, nawet jeżeli w pęcherzu znajduje się niewielka ilość moczu. Może to prowadzić do wielu problemów, np. do infekcji pęcherza. Istnieją również inne, rzadsze przyczyny częstego oddawania moczu u mężczyzn:

 • Choroby przenoszone drogą płciową
 • Zakażenia dróg moczowych
 • Guzy
 • Rozluźnienie mięśni w starszym wieku
 • Niektóre leki
 • Wcześniejsze operacje dróg moczowych oraz w ich pobliżu

Częste oddawanie moczu u kobiet

Jedną z najczęstszych przyczyn częstego oddawania moczu u kobiet jest zapalenie pęcherza moczowego. Prawie każda kobieta przynajmniej raz w życiu zmagała się z tą dokuczliwą infekcją. Przyczyna jest prosta, a jest nią rosnąca liczba bakterii. Ponieważ cewka moczowa kobiety jest dość krótka, bakterie z okolic intymnych i odbytu mogą się do niej łatwo przedostać. Objawy charakteryzują się głównie:

 • Ciągłą chęcią do oddawania moczu bez konieczności. Oddanie moczu może nie przynieść żadnej ulgi
 • Silnym uczuciem pieczenia podczas lub po oddaniu moczu
 • Skurczami brzucha
 • Okazjonalnym pojawianiem się krwi w moczu
 • Wystąpieniem gorączki w ciężkich przypadkach – wymagana pilna konsultacja z lekarzem.

Zapalenie tego typu, niezależnie od łagodnego lub ciężkiego przebiegu, zazwyczaj jest dość wyraźnie odczuwane przez kobiety.

Co w sytuacji, gdy oddajesz mocz szczególnie często w nocy, bez występowania innych objawów? Częste oddawanie moczu bez bólu i innych zauważalnych objawów ma zazwyczaj inne podłoże.

Podobnie jak u mężczyzn, tyczy się to chorób wenerycznych, guzów, rozluźnienia mięśni i operacji wykonanych w przeszłości. U kobiet ww przyczyny występują o wiele rzadziej, dlatego najczęściej stawianą diagnozą jest „nadwrażliwość pęcherza”.

Częste oddawanie moczu – przyczyny i rozwiązania

Częste oddawanie moczu w nocy

Bywa też tak, że oddawanie moczu jest normalne w ciągu dnia, przy czym nasila się w nocy. Lekarze określaą tę przypadłość mianem nokturii. Nokturia to konieczność oddawania moczu więcej niż dwa razy w nocy.

Pierwszą rzeczą wymagającą sprawdzenia są twoje nawyki żywieniowe: czy pijesz tyle samo w ciągu dnia, czy więcej wieczorem? Picie alkoholu wieczorem może działać moczopędnie podczas snu.

W stosunkowo rzadkich przypadkach częstomocz może być wywołany przez niewykryte choroby, np.:

 • Niewydolność serca
 • Cukrzycę
 • Brak ADH
 • Pęcherz nadreaktywny
 • Przerost prostaty
 • Zmniejszenie objętości pęcherza
 • Infekcje
 • Niektóre leki, mające działanie moczopędne


Co pomaga przy częstym oddawaniu moczu w nocy?
W przypadku wykrycia ukrytej choroby należy przystąpić do jej natychmiastowego leczenia. Unikanie kawy i alkoholu wieczorem zmniejsza potrzebę korzystania z toalety. W przypadku przyjmowania leków potencjalnie moczopędnych zaleca się rozmowę z lekarzem o możliwości ich przyjmowania o innej porze dnia. Jeśli masz opuchnięte nogi, połóż je przed pójściem spać, aby dać swojemu ciału szansę na pozbycie się wody. Możesz również rozważyć zastosowanie ziołowych suplementów diety.

Kiedy należy udać się do lekarza?

Jeśli zauważysz objawy częstego oddawania moczu, opinia lekarza jest jak najbardziej pożądana. W przypadku pojawienia się bólu lub gorączki należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Infekcje mogą przenieść się na nerki powodując ich poważne zapalenie. W większości przypadków stan zapalny nie jest jednak aż tak zaawansowany, a diagnozy stawiane przez lekarza rzadko kiedy dotyczą ciężkich chorób. Pacjenci chętnie szukają naturalnych sposobów na złagodzenie objawów częstego oddawania moczu. Choć na dłuższą metę jest to dokuczliwe, są pewne rozwiązania, dzięki którym można złagodzić problem, a nawet całkowicie go wyeliminować.

Naturalne środki na częste oddawanie moczu i oddawanie moczu w nocy

W niektórych przypadkach konieczna może być wizyta u lekarza lub zażycie antybiotyku. Lekarz powinien również wykluczyć inne przyczyny, które mogą wymagać opieki medycznej, np. nierozpoznana wcześniej choroba cukrzycowa, niewydolność serca lub zmiany w gospodarce mineralnej organizmu. Jeśli wiesz co ci dolega, możesz skorzystać z wielu naturalnych lekarstw, które nie niosą za sobą skutków ubocznych. Dla przykładu, w przypadku bakteryjnej infekcji pęcherza moczowego alternatywą dla chemicznego antybiotyku okazała się D–mannoza cukrowa lub liście mączniaka lekarskiego. Istnieją również różne suplementy diety, które zawierają naturalne składniki aktywne, niwelujące kilka objawów na raz. Jednym z tych suplementów jest Regen50 od Nutrilago.

> Dowiedz się więcej o działaniu i naturalnych składnikach REGEN50.

Trening pęcherza jest niezwykle pomocny w zmniejszaniu częstej potrzeby oddawania moczu. Staraj się nie chodzić do toalety od razu po uczuciu potrzeby oddania moczu. W ten sposób przyzwyczajasz organizm do sygnalizowania pilnej potrzeby, nawet jeśli pęcherz nie jest pełny. Pamiętaj również o tym, aby celowo nie przerywać strumienia moczu. Ukierunkowany trening mięśni kegla poprzez codzienne, naprzemienne napinanie i rozluźnianie, może pomóc zarówno mężczyznom, jak i kobietom, szczególnie w walce z nieprzyjemnym „przeciekaniem”.

Jak Regen50 może pomóc przy częstym oddawaniu moczu?

Regen50 jest naturalnym suplementem diety dla dorosłych w formie kapsułek, który przy prawidłowym stosowaniu nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Jedynym wyjątkiem może być rzadka reakcja alergiczna na jeden ze składników, co tyczy się praktycznie każdego leku, suplementu diety lub żywności bez wyjątku. Regen50 zawiera wyciągi z owoców palmy sabałowej, pestek dyni oraz kory śliwy afrykańskiej. Składniki wzbogacone są o witaminy C, E, B6 oraz cynk i magnez. Regen50 przeciwdziała objawom częstego oddawania moczu w nocy, a także m.in. niweluje łagodne powiększenie prostaty, które jest przyczyną częstego oddawania moczu. Same pestki dyni od wieków są stosowane jako naturalny środek wzmacniający pęcherz moczowy.

Nie przegap specjalnej oferty i zamów Regen50 – w 100% naturalny produkt już dziś

Secure Payment

ŁATWY ZAKUP I BEZPIECZNA PŁATNOŚĆ

Łatwe zamówienie, dyskretny zakup i bezpieczna płatność. 〉 Więcej...

delivery

DARMOWA I DYSKRETNA DOSTAWA

Dostawa jest bezpłatna dla wszystkich zamówień powyżej 325,00 zł. Wszystkie produkty są dyskretnie zapakowane. 〉 Więcej...